implantologia cichon

12 421 07 43

Pytania i odpowiedzi

Chciałbym uzupełnić brak górnej piątki. Ząb złamał się i musiałem go usunąć. Pozostałe zęby mam zdrowe, nie wymagają ingerencji stomatologicznej. Po zaczerpnięciu informacji, przymierzam się do wstawienia w miejscu braku implantu zębowego . Proszę o opis takiego zabiegu oraz podanie przybliżonej ceny.

Opisany przypadek jest idealnym przykładem na zastosowanie implantu stomatologicznego. Pacjenci mający pojedyncze braki, mają dwa wyjścia by je uzupełnić. 1. Można wstawić implant stomatologiczny(który zastąpi naturalny korzeń) a następnie odbudować na nim koronę. 2. Można oszlifować dwa zęby sąsiadujące z luką oraz osadzić na nich most. Wiąże się to niestety z utrata tkanek zdrowych zębów. Druga metoda nie zapewnia nam rekonstrukcji naturalnego korzenia tak więc rozwiązanie to jest zdecydowanie gorsze od pierwszego.

Decydując się na implant, w pierwszym etapie leczenia umawiamy 2- 3 wizyty( po 30 min każda). Pierwsza wizyta to konsultacja, wykonanie niezbędnych badań, wykonanie zdjęć diagnostycznych, ustalenie planu leczenia na podstawie oczekiwań i możliwości finansowych pacjenta.
Druga wizyta- implantacja. Dobrze żeby pacjent bezpośrednio po zabiegu nie prowadził samochodu(prewencyjnie). Dobrze kiedy będzie do końca dnia spożywał tylko zimne pokarmy(najlepiej sprawdzają się lody).

Trzecia wizyta ustalana jest po 10-12 dniach od implantacji. Na wizycie tej lekarz implantolog kontroluje efekty zabiegu oraz usuwa założone po implantacji szwy.

Standardowo, po odbyciu tych wizyt pacjent czeka 2- 6 miesięcy na zakończenie leczenia a więc na przystąpienie do prac nad odbudową protetyczną.
Koszt zabiegu implantacji ( w przypadku jednego wszczepu) wynosi 3500 zł. W kwocie tej zawarte są wszystkie wizyty kontrolne, ściągnięcie szwów  jak również odsłonięcie wszczepów po okresie wgajania. To bardzo istotna informacja, ponieważ gabinety często oferują niższą cenę zabiegu, jednak różnica ta rekompensowana jest pozostałymi wizytami. Sumarycznie często się zdarza, że w takich sytuacjach koszty znacznie przewyższają średnie koszty implantów. Rynek usług stomatologicznych oferuję wiele marek implantów. Nie wszystkie jednak  gwarantują powodzenie leczenia.  Nie polecamy implantów nieudokumentowanych. Łatwo ocenić jakie implanty stosowane są w danym gabinecie, gdyż niepodważalnym kryterium w tej kwestii jest cena. Gabinety oferujące niską cenę za zabieg stosują implanty  jak również pozostałe komponenty i instrumenty o niższej jakości.
 

Czy chirurgiczne usuwanie „zębów mądrości” to skomplikowany zabieg, na czym polega?
Moje „ósemki” nie wyrosły nad dziąsło, tylko są w nim schowane. Lekarz stomatolog polecił mi zabieg chirurgicznego usunięcia tych zębów. Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam obawiać się takiego zabiegu?

Zabieg chirurgicznego usuwania „ósemek” stosuje się w przypadkach, gdy ząb wyrzyna się częściowo, znajduje się w niekorzystnym położeniu lub pozostaje w kości. Warto zaznaczyć, że istnieje więcej wskazań do usuwania takich zębów niż przeciwwskazań. Każda ekstrakcja jest postępowaniem chirurgicznym, w trakcie którego lub po którym mogą wystąpić powikłania ogólne i miejscowe. Pierwszy etap to znieczulenie pacjenta, następnie chirurg przechodzi do usuwania zęba. Nierzadko niezbędne jest nacięcie dziąsła w miejscu ekstrakcji. W klinice „CICHOŃ Stomatologia” chirurg wykorzystuje innowacyjne urządzenie „PIEZOSURGERY”, które umożliwia atraumatyczne zabiegi w obrębie kości. Zabieg jest bardzo prosty. Nie należy się go obawiać, gdyż zawsze przynosi więcej korzyści niż szkód.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.